Magamban nevetem
Az egész világot,
Jobb szeretem annál
A magánosságot.
Vigan eszem, iszom,
Mert nincs semmi pöröm,
Éjjel jól aluszom
Reggelre vár öröm.
Minden pásztortársam
a legjobb emberem,
Örömest megosztom
Velök a kenyerem.
Nincs oly szép éneklés
Heted hét országban,
Minőt pacsirta tesz
A messze pusztában.
Majd délre jóllakik
Nyájam s haza megyek,
Egy két dézsa tejet
Kedvesemnek fejek.
Kihajtok délután,
S vígan furulyázok;
Gyapjas nyájam után
Jó kedvvel sétálok.
Árnyékkal kínálgat
Minden hárs engemet,
A puszta pázsiton
Nyugtatom testemet.
Csak az az én rózsám
A kurta szoknyában,
Benne lakik szívem
Melle hullámjában.
Olyan vagy te, Pere,
Mint az engedelem,
Piros orczádon
Játszik a szerelem.
Hol vagy bús kedvesem,
Nyájam már bezártam
Nélküled a mezőn
Szívszakadva jártam.
Forrás: Mátyás diák Könyvesháza. Közhasznú házikönyv a magyar nép számára. Szerkeszti Vahot Imre. I. füzet. Pest, 1857.
Jó szórakozást, töprengő, elmélkedő, ösztönző, vigasztaló, megnyugtató perceket kívánok az Irodalom-birodalomban! - Csicsada
2026. jún. 25.
Juhász dal (a nép ajkáról)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése