Tele főm szép gondolattal,
Mint mennyország angyalokkal;
Ha most képes írni tudnék,
Be gyönyörüeket írnék!
Tele szívem érzelemmel,
Mint ősszel a köpü mézzel;
Ha most furulyázni tudnék,
Be sok szép nótát kifujnék!
Olly gyönyörü nótát fujnék,
Mint tavasz reggel az ég,
s mint ezen a hajnal pírja,
Benn a szerelem kinyilna…
Olvadoz minden kis részem,
Csakugy virágzik a szívem;
Ugy boldogít a szerelmed,
Mint süti a nap az eget.
Forrás: Délibáb Nemzeti Szinházi Lap. Első félévi folyam Martius 13. XI. sz. Felelős szerkesztő és kiadó Tolnai gróf Festetics Leo. Főmunkatárs Jókai Mór. Pest, Emich Gusztáv Könyvnyomdája Pest, 1853.
Jó szórakozást, töprengő, elmélkedő, ösztönző, vigasztaló, megnyugtató perceket kívánok az Irodalom-birodalomban! - Csicsada
2026. jún. 24.
Jenevai László (1827 - 1861): Népdal
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése