
Az én lelkem magányos zöld mező,
Alföldi róna, méla pusztaság,
Mellyen tenyész igénytelen dalom,
E sok könyharmatos kis vad virág.
Nem ápolá kertész szorgalmasan
Ugy nőttek ők, mint természet adá;
Ébreszté, az érzelem-napsugár
S az ábránd délibábja ringatá.
El eljárok néha virágokért
E nagy mezőre, hol merenghetek
S kiválogatva a tarkábbakat
Szerettimnek bokrétákat szedek.
De minden eltörött levél után
Sohaj száll; mert ha e virágokat
Leszedtem – majd az ébredő tavasz
Hoz-e helyettük ismét másokat?
Forrás: Délibáb Nemzeti Szinházi Lap. Első félévi folyam. Felelős szerkesztő és kiadó Tolnai gróf Festetics Leo. Főmunkatárs Jókai Mór. Pest, Emich Gusztáv Könyvnyomdája Pest, 1853.
Jó szórakozást, töprengő, elmélkedő, ösztönző, vigasztaló, megnyugtató perceket kívánok az Irodalom-birodalomban! - Csicsada
2026. jún. 24.
Majthényi Flóra (1837-1915): Vad virágok
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése