Nyissák ki az ajtót!
Nagy tisztségben vagyok:
A kendtek lyányának
Mátkatálat hozok.
Van tojás benn párod,
Piros, mint orczája,
Mézes bábkalácsból
Édes csók is rája.
Van benne szerelem,
Nagy sziv, fölirással:
„Soha nem lehetek
Boldog senki mással.”
Van benne barátság,
Bor az édesébül,
Meghal a bú tőle,
de a sziv kiépül.
S mindennapi kenyér
E kalács képében,
Hozzá istenáldás
A szentelt só légyen.
Van a tormából is,
Hogy ne csak vigadjon
Örömében, hanem
Könye is fakadjon.
S hogy ne legyen semmi
Hiány, itt a bölcső,
Házi eszköz szinte,
Ha nem is legelső.
Forrás: Délibáb Nemzeti Szinházi Lap. Első félévi folyam Aprilis 3. XIV. sz. Felelős szerkesztő és kiadó Tolnai gróf Festetics Leo. Főmunkatárs Jókai Mór. Pest, Emich Gusztáv Könyvnyomdája Pest, 1853.
Jó szórakozást, töprengő, elmélkedő, ösztönző, vigasztaló, megnyugtató perceket kívánok az Irodalom-birodalomban! - Csicsada
2026. jún. 24.
Jenevai László (1827-1861): A mátkatál
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése